Technoparty skončila v klidu, vidělo ji 4000 lidí

[KRÁSNO, 2. dubna] - Účastníci technoparty, která se od čtvrtka koná na letišti v Krásně na Sokolovsku, se v neděli rozjížděli domů. Přes počáteční obavy se místní lidé i policisté shodují v tom, že průběh akce byl zatím klidný. Technoparty se zúčastnilo asi 4000 lidí.


 

CzechTek_konec
Ilustrační foto

Sraz příznivců techna, který byla nahlášen jako oslava vstupu ČR do EU, výrazně ovlivnilo počasí. Od sobotního odpoledne se ochladilo a začalo drobně pršet. Letiště tak opouštěly stovky prokřehlých lidí. Před reprobednami jich tančilo ráno už jen několik desítek.

Podle starosty Krásna Otto Wieda se nenaplnily obavy, které místní z technoparty měli. "Buď to v noci na dnešek zeslabili, nebo hluk utlumilo počasí. Ve srovnání s pátkem to bylo slyšet podstatně méně," řekl Wied. "Zatím ani nemám nahlášeno, že by se v obci něco stalo. Vypadá to, že se policistům podařilo vše zvládnout," konstatoval starosta.

V obci se měřila hlučnost produkce. Hygienici sice zaznamenali mírné překročení normy pro noční hluk, ale bylo srovnatelné s běžným dopravním hlukem.

Šéf policejního oddělení v Horním Slavkově Václav Šašek, který akci policistů koordinuje, je také spokojen. Účastníci technoparty podle něj žádné vážné problémy nezpůsobili.

Největší potíže měla policie s bezpečností stovek mladých lidí, kteří po silnicích pěšky party opouštěli. Kontroly na obou příjezdových směrech ke Krásnu také odhalily řadu opilých řidičů. "Bylo to šest přestupků, kdy řidiči měli v dechu většinou přes jedno promile alkoholu," konstatoval Šašek.

Kriminalisté také přímo na místě monitorovali užívání drog. I když se na party vyskytovaly taneční a měkké drogy, tvrdé drogy se podle předběžných informací masově neužívaly.

Výrazně větší tržby než obvykle měli o víkendu obchodníci a hospodští v okolí. "Hlavně v sobotu jich tu bylo strašně moc. Dnes také, ale někteří jsou opilí a málem nám rozbili výlohu. Ještěže venku stála policejní hlídka," řekla prodavačka v místních potravinách.

Plocha letiště je po několikadenní party posetá odpadky. Nikoho z organizátorů se ale nepodařilo zastihnout. Už dříve ale slíbili letiště uklidit. "I to budeme sledovat a případně po ukončení akce řešit," řekl velitel slavkovských policistů. Policisté i v noci hlídali, aby účastníci party nevyužívali místo záchodů okolní pozemky. Několik jich muselo to, co po sobě zanechali, zase odklidit.

[Tiscali/ČTK]

Technopárty u Krásna skončila bez incidentů

 

Třídenní technopárty, která se odehrávala od pátku na soukromém letišti u Krásna na Sokolovsku, v neděli oficiálně skončila. Podle pořadatelů a policistů se akce obešla bez incidentů. V neděli se tak rozjížděly až čtyři tisíce lidí z různých koutů naší republiky, Anglie a Francie do svých domovů. Na produkci si stěžovali především tamní obyvatelé.

1.5. 2004 18:08 - 2.5. 2004 14:26 Aktualizováno

KRÁSNO - "Měl jsem několik telefonátů. Vesele se hrálo a bylo to velmi hlučné. Nic jsme s tím ale nemohli udělat. Akce nebyla na našem pozemku," řekl starosta Krásna Oto Wied (nez.). Ten ze svého domu viděl přímo na místo konání akce.

"Celou noc jsem nespal," postěžoval si starosta a dodal, že technopárty jinak proběhla v klidu. "Úzce jsme spolupracovali z policií," doplnil Wied.

"Pořadatelé začali pozemek postupně vyklizovat. Nezaznamenali jsme žádné výtržnosti. Pouze několik drobných přestupků," uvedl v neděli odpoledne policista z nedalekého Horního Slavkova Ladislav Šašek. Dodal, že policejní hlídky musely dohlížet na odjezd fanoušků techna.

"Několikačlenné skupinky lidí odcházely směrem na Bečov a Loket. Zajišťovali jsme plynulost dopravy," poznamenal Šašek. Organizátoři už v sobotu přistavěli kontejnery a začali likvidovat odpadky. "Uklidíme a končíme," slíbil za pořadatele Ivo Mathé.

Martin Polák, Právo